Εφημερίδα Μαΐου Γ΄ Τάξη

Εφημερίδα Μαΐου 1 Εφημερίδα Μαΐου 2

Συνεχίζοντας την προσπάθειά μας ετοιμάσαμε το τεύχος Μαΐου της εφημερίδας μας. Δεν είχαμε αρκετό χρόνο, γιατί μεσολάβησαν και οι διακοπές του Πάσχα, αλλά αυτό δεν μας πτόησε.

Εφημερίδα Μαΐου 3 Εφημερίδα Μαΐου 4

Δουλέψαμε λίγο πιο εντατικά και ότι δεν είχαμε προλάβει πριν το Πάσχα το ολοκληρώσαμε τώρα. Ασχοληθήκαμε με εορτές, έθιμα, ποιήματα, τραγούδια, επετείους και παγκόσμιες ημέρες.

Εφημερίδα Μαΐου 5 Εφημερίδα Μαΐου 6

Τυπώσαμε ένα αντίτυπο να την δούμε ολοκληρωμένη και να κάνουμε τις απαραίτητες διορθώσεις.

Εφημερίδα Μαΐου 7 Εφημερίδα Μαΐου 8

Αφού ήμασταν έτοιμοι την τυπώσαμε πήρε κάθε μαθητής από ένα τεύχος για να δει ολοκληρωμένη τη δουλειά που κάναμε.

Εφημερίδα Μαΐου 9 Εφημερίδα Μαΐου 10

Την μοιράσαμε επίσης στις άλλες τάξεις του σχολείου και στο Νηπιαγωγείο . Ελπίζουμε να την διαβάσετε και να βρείτε ενδιαφέροντα θέματα μέσα σε αυτή.

Εφημερίδα Μαΐου pdf

Η δασκάλα της τάξης