Το Σχολείο μας

Γιορτή Λήξης 2016-17

ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

«Όπως η γη, όσο γόνιμη κι αν είναι δεν μπορεί να κάμει τίποτα χωρίς καλλιέργεια,
έτσι και ο νους, χωρίς εκπαίδευση δεν μπορεί να δώσει καλό καρπό.»
(Πλούταρχος)

ΑΡΧΙΚΗ 1

Καλωσορίσατε στο διαδικτυακό τόπο του

8/θέσιου  Δημοτικού Σχολείου Λίμνης!
Μέσα από τον ιστοχώρο μας μπορείτε να γνωρίσετε την κωμόπολή μας, να πάρετε πληροφορίες για το σχολείο μας, τους εκπαιδευτικούς του καθώς και τους μαθητές και τις μαθήτριές του μέσα από τις δραστηριότητες που πραγματοποίησαν.

ΑΡΧΙΚΗ 3

Επίσης μπορείτε να δείτε εκπαιδευτικά βίντεο, να μελετήσετε τις προτάσεις μας για διδασκαλία, να περιηγηθείτε σε εικονικά μουσεία, να παίξετε παιχνίδια και να ανακτήσετε χρήσιμο υλικό

Γιορτή λήξης 2016-17

on .

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 2016-17

Την Τετάρτη 14 Ιουνίου 2017, στις 08:00 μ.μ. στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε η "Γιορτή Λήξης" για το σχολικό έτος 2016 - 2017.

"Τα ξύλινα μολύβια"

on .

ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ ΜΟΛΥΒΙΑ

Καταφέραμε τελικά, μετά από προσπάθειες ενός ολόκληρου χρόνου, να φτιάξουμε και να τοποθετήσουμε τα ξύλινα διακοσμητικά τετράδια, μολύβια, χάρακα και γόμα σε έναν από τους εξωτερικούς τοίχους του κλειστού γυμναστηρίου μας. Έτσι η αυλή μας ομόρφυνε ακόμα περισσότερο!!!