Ημερίδα στη Λίμνη

Τελειώνοντας τη χθεσινή ημερίδα με θέμα: "Διαχείριση συγκρούσεων και θετική πειθαρχία στο σπίτι και στο σχολείο " η κ. Αθηνά Καραβόλτσου (εκπαιδευτικός αγωγής υγείας, μαθηματικός και θεατρολόγος) μας έκανε δύο ερωτήσεις:

1) Τι αισθανόμαστε;

2) Πως μας φάνηκε η ημερίδα;

Ημερίδα στη Λίμνη 1 Ημερίδα στη Λίμνη 3

Ημερίδα στη Λίμνη 4

Απαντώντας στο πρώτο ερώτημα λέμε:

1. Τυχεροί που την παρακολουθήσαμε
  2. Προβληματισμένοι για την συμπεριφορά μας ως γονείς και ως εκπαιδευτικοί
  3. Πλουσιότεροι σε γνώσεις
  4. Πρόθυμοι να δουλέψουμε με τον εαυτό μας και να τα εφαρμόσουμε στο βαθμό που μπορούμε στην καθημερινότητά μας και στην δουλειά μας

Απαντώντας στο δεύτερο ερώτημα λέμε:

κ. Αθηνά Καραβόλτσου ήσασταν εξαιρετική, επικοινωνιακή με αμεσότητα και θεατρικότητα (χωρίς «ξύλινη γλώσσα» και διαφάνειες) μας δώσατε μέσα από ζωντανά παραδείγματα να καταλάβουμε τις λάθος συμπεριφορές μας.

Απογοητευτική η ελλιπής συμμετοχή! Κρίμα γιατί δεν μας δίνεται πολύ συχνά η ευκαιρία να παρακολουθήσουμε τόσο αξιόλογα σεμινάρια!

Συγχαρητήρια στους Συλλόγους Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκίδας και Ιστιαίας  για τη διοργάνωση. Σας ευχαριστούμε. Ευχόμαστε και ευελπιστούμε σε μελλοντικές παρόμοιες ενέργειες