Γιορτή 25η Μαρτίου 2016

Το πρωί της Πέμπτης 24 Μαρτίου 2016 και στο πλαίσιο της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας πραγματοποήθηκε η σχολική μας γιορτή όπου οι  μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης μας παρουσίασαν Θεατρική Παράσταση με σχετικό θέμα.

25η Μαρτ 2016 0

Στη συνέχεια οι μαθητές του σχολείου μας που λαμβάνουν μέρος στη παρέλαση, πραγματοποίησαν μαζί με το Γυμνάσιο Λίμνης, το Λύκειο Λίμνης και τους Ναυτοπρόσκοπους Λίμνης καταθέσεις στεφανιών στα Μνημεία των Ηρώων της πόλης μας.
   Την Παρασκευή 25η Μαρτίου, το σχολείο μας παραβρέθηκε στη δοξολογία που πραγματοποιήθηκε στον ιερό ναό  Γέννησης της Θεοτόκου. Η εκπαιδευτικός του σχολείου μας  κ. Δήμητρα Τσιμητρά (δασκάλα της ΣΤ΄ Τάξης) εκφώνησε τον πανηγυρικό της ημέρας.

Στην συνέχεια ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση καθώς και  κατάθεση στεφανιών από τους φορείς της πόλης μας στην πλατεία Εθνικής Αντίστασης.
  Τέλος οι γιορταστικές εκδηλώσεις έκλεισαν με την   καθιερωμένη σχολική παρέλαση στον παραλιακό δρόμο της πόλης μας.